Cechy dobrego krzesła do komputera

Okazuje się, że w pracy biurowej ogromne znaczenie mają dobrze wybrane meble biurowe. Praca siedząca przed komputerem niesie ze sobą zagrożenie dla zdrowia w postaci dolegliwości ze strony kręgosłupa.

Wszystkie krzesła do komputera powinny mieć przede wszystkim dobrze dopasowane siedziska. Musi się ono dać szybko dopasować do sylwetki danego pracownika, a ponadto pasować do rodzaju wykonywanej pracy. Ergonomiczne krzesła komputerowe zapewniają plecom wygięcie się w kształt litery S, która to pozycja jest najbardziej optymalna dla kręgosłupa. Poza tym siedzisko poprawia także krążenie krwi w udach.

Na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych rozwiązań. Popularne w ostatnim czasie stały się np. fotele biurowe, które wymuszają na osobie na nich siedzącej przyjęcie odpowiedniej postawy ciała. Nie wymagają przy tym żądnej regulacji. Odciążony zostaje nie tylko kręgosłup, ale i mięśnie miednicy czy bioder. Poza tym dobrej klasy krzesła do komputera posiadają reż podłokietniki z możliwością regulacji. Warto o nich pamiętać, gdyż pozwalają na regulowanie wysokości czy stopnia odchylenia. Wybierając siedzisko, poza dopasowaniem należy pamiętać również o jego właściwej szerokości i głębokości. W przeciwnym wypadku nie będzie ono wygodne. Każde krzesło do komputera powinno spełniać te wymagania, zwłaszcza, że są one uregulowane przepisami rozporządzenia.

miejsce pracy przed komputerem